Історія появи бефстроганова

Історія появи бефстроганова

Бефстроганов являє собою дуже популярну м’ясну страву, яку готують зі справжнім задоволенням багато хто. Але її історія теж вважається досить цікавою. Важливо не тільки знати, як приготувати бефстроганов, а й як саме був придуманий рецепт. Це дасть змогу отримати від вживання страви справжнє задоволення та позитивні емоції. Обов’язково читайте далі і дізнайтеся про походження бефстроганова, а також про його основні особливості та відмінності.

Походження бефстроганова

Це унікальна страва, яка протягом багатьох років заслужено вважається однією з найпоширеніших на ринку м’ясних виробів. Уперше вона з’явилася наприкінці дев’ятнадцятого століття, стала одним із найважливіших елементів куховарських книг того часу. Але насправді популярним бефстроганов став у союзні часи, коли його стали активно використовувати в системі громадського харчування.

Олександр Григорович Строганов — це та людина, на честь якої страва отримала свою назву. Його сім’я була досить багатою. За час її існування було зібрано величезну кількість різноманітних книг, які склали унікальну бібліотеку. Саме він подарував її Томському університету. Він став проектантом Одеського університету. Він вирізнявся також тим, що тримав популярний на той час «відкритий стіл». Відповідно до нього практично кожна людина, яка була пристойно вбрана або мала освіту, могла зайти буквально з вулиці та скуштувати їжі. Один із його кухарів приготував м’ясо, порізавши його дрібно й обсмаживши під спеціальним соусом. Саме це стало відправною точкою появи цієї страви, а названа вона на честь відомого графа.

Основні особливості та відмінності

Для приготування зазвичай використовують яловиче філе або вирізку, яку на попередньому етапі відбивають прямо в кусі. Після цього м’ясо нарізають на невеликі шматочки, товщина яких становить один сантиметр. Потім нарізають невеликі смужки. Дуже важливо при цьому різати поперек волокон. Потім використовується панірування з борошна. Потім м’ясо смажиться на сковорідці, попередньо обкладеної за допомогою цибулі. Не допускається прямого контакту м’яса з поверхнею сковорідки, що вважається однією з основних особливостей приготування. Вогонь на плиті має бути досить сильним, щоб м’ясо добре просмажилося. Потім до нього додається томатний сік або паста, а процес тушкування відбувається в сотейнику. Подають страву зазвичай разом із картоплею, яка являє собою класичний гарнір.

admin